Medycyna estetyczna - usługi

 

Medycyna estetyczna i przeciwstarzeniowa to dział medycyny poparty fachową wiedzą i doświadczeniem, który podobnie jak i inne dyscypliny medycyny doskonałe efekty daje w zwykłych zabiegach prewencyjnych. Sukcesywnie pojawił się cały arsenał bezpiecznych środków odmładzających, takich jak: peelingi medyczne, mikrodermabrazje, odmładzanie laserowe, fotoodmładzanie, wszelkiego rodzaju wypełniacze (kwas hialuronowy), toksynę botulinową typu A, mezolifty, mezoterapię, nici PDO.

Wśród wielu metod stosowanych w medycynie estetycznej, bardziej lub mniej inwazyjnych, sprzyjających poprawie stanu skóry, najprostszą i bardzo powszechnie stosowaną jest mezoterapia igłowa. Polega ona na wstrzykiwaniu małych dawek leków bądź innych aktywnych substancji śródskórnie lub podskórnie, w celu pobudzenia skóry do odnowy.

 

Wskazania do mezoterapii igłowej:

*biorewitalizacja  skóry twarzy, szyi, dekoltu, ramion, podudzi, grzbietów rąk. (zwiększenie jędrności, napięcia i elastyczności skóry, wygładzenie i poprawa kolorytu zwiększenie gęstości skóry,)

*biosytmulacja (stymulacja kolagenu  i elastyny)

*profilaktyka przeciwzmarszczkowa, działanie Anti-Aging,

*utrata jędrności, pogorszenie napięcia, oznaki chronostarzenia i fotostarzenia, nawilżenie i "odświeżenie" skóry

*wiotkość skóry i starzenie się okolicy oka -odmładzanie okolicy powiek i oczu, likwidacja worków pod oczami, cieni

*mezoterapia owłosionej skóry głowy (łysienie androgenowe, łysienie łojotokowe, łysienie plackowate, sezonowe przerzedzenie włosów, wypadanie włosów, włosy słabe wymagające silnego odżywienia

*cellulit (uda, brzuch, pośladki)

*ilość zabiegów 3-6 (indywidualnie okresla lekarz w trakcie konsultacji)

 

Do mezoterapii stosujemy kwas hialuronowy nieusieciowany lub koktajle witaminowe, polinukleotydy lub osocze boagtopłytkowe PRP.

 

Mezoterapię stosuje się również z dobrymi efektami przy wszelkich objawach osłabienia włosów (przy włosach matowych, wypadających oraz łamliwych). Można ją stosować w wypadku łysienia, najlepiej podejmując terapię zanim mieszki włosowe wejdą w fazę całkowitej atrofii. Mezoterapię skóry głowy możemy z powodzeniem wykorzystywać zarówno przy przeciwdziałaniu aktywnej utracie włosów jak i przy profilaktyce ich wypadania.


Zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym bywa potocznie nazywany liftingiem wampirzym, mezoterapią krwią czy osoczem. PRP to zabieg z grupy tzw. zabiegów biostymulacyjnych. Osocze bogatopłytkowe, uzyskiwane od pacjenta w czasie tego zabiegu jest komasacją płytek krwi w niedużej pojemności osocza. Uzyskiwane jest poprzez odwirowywanie krwi pobranej bezpośrednio przed zabiegiem. Osocze bogatopłytkowe stosuje się w medycynie estetycznej w celu wywołania procesu naturalnego odmłodzenia i odnowienia skóry.

 

Terapia z osoczem jest doskonałą alternatywą dla osób poszukujących naturalnych metod odmładzania lub dla osób z chorobami alergicznymi, gdyż osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z własnej krwi pacjenta.  Zabieg zapewnia długotrwałe efekty w postaci regeneracji i rewitalizacji skóry, a przy tym jest całkowicie naturalny i biokompatybilny z ciałem pacjenta, bez ryzyka wystąpienia nietoleracji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

 

Efektem zastosowania serii zabiegów mezoterapii osoczem bogatopłytkowym jest wyraźna poprawa elastyczności, struktury, napięcia i gęstości skóry. Ulegają wygładzeniu zmarszczki i fałdy, dochodzi do odmłodzenia i ujednolicenia kolorytu skóry. Skóra staje się lepiej ukrwiona, szybciej przebiegają w niej procesy odnowy. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje redukcję istniejących zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd. W przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów regeneracja i stymulacja komórek skóry powoduje odrost większej ilości i mocniejszych włosów. Zabieg sprawdza się zarówno u kobiet jak i mężczyzn we wczesnej fazie łysienia.


Mezoterapia mikroigłowa, frakcyjna-Dermapen

Ten rodzaj zabiegu polega na intensywnym, bardzo gęstym nakłuwaniu skóry na odpowiednią głębokość pobudzając ją do regeneracji. Przeprowadza się go przy pomocy urządzenia Dermapen.  Podczas takiej terapii wprowadzane są składniki aktywne wspomagające odbudowę skóry. Dodatkowo mikrourazy spowodowane kontrolowanymi nakłuciami pobudzają naturalne mechanizmy regeneracji skóry. Mikronakłuwanie frakcyjne stymuluje produkcję kolagenu oraz procesy naprawcze organizmu. Efektem jest poprawienie ukrwienia skóry, jej odżywienia oraz mniejsza widoczność zmarszczek. Poprawia się również jej elastyczność, a koloryt skóry i jej struktura zostają ujednolicone. Wszelkie przebarwienia stają się mniej widoczne.

 

Wskazania:

-odmłodzenie skóry, poprzez poprawę jej stanu i kondycji

-zredukowanie objawów starzenia,

-likwidacja tzw. pajączków naczyniowych

-zmiany potrądzikowe, blizny i rozstępy

 

Peelingi chemiczne medyczne: (kontrolowane złuszczanie skóry na skutek substancji pochodzenia chemicznego; polega na kontrolowanym "niszczeniu" zmian chorobowych lub wad kosmetycznych znajdujących się w naskórku lub jednocześnie w naskórku i skórze właściwej. Peeling medyczny jednak ma w swoim składzie preparaty o mocniejszym działaniu. Należy też pamiętać, że w przypadku peelingu medycznego skład preparatu jest dobierany indywidualnie przez lekarza w zależności od defektu skóry, jej rodzaju oraz stanu. Peelingowi mogą być poddane wszystkie części ciała, w zależności od problemu, wieku i typu skóry, następuje dobór odpowiedniego i optymalnego programu peelingów.

 

- kwasy: migdałowy, pirogronowy, glikolowy, Yellow Peel, TCA-trójchlorooctowy, azelinowy, peelingi w nanotechnologii; PRX-T 33

 

Peeling medyczny dzięki zastosowaniu składników odpowiednich do defektu leczonej skóry może redukować zmarszczki, likwidować trądzik, przebarwienia skóry oraz redukować jej nadwrażliwość. Ponadto peeling medyczny poprawia elastyczność skóry, jej strukturę, nawilżenie oraz normalizuje wydzielanie się łoju. Peelingiem redukujemy rozstępy skórne oraz blizny potrądzikowe czy pourazowe.


Wygładzanie zmarszczek mimicznych twarzy - Toksyna botulinowa: BOTOX / AZZALURE

Botox jest precyzyjnie podawany w miejsca, które poddajemy terapii, więc działa jedynie w mięśniach do których został wstrzyknięty. Powoduje rozluźnienie mięśni, a w konsekwencji wygładzanie zmarszczek spowodowanych ich skurczem. Najważniejszą właściwością jest usuwanie nadmiernego napięcia mięśni. Dlatego był on najpierw wykorzystywany w neurologii i okulistyce. Na początku botox stosowano u dzieci cierpiących na porażenie mózgowe oraz u ludzi po udarze. Kiedy okuliści zaczęli stosować go w leczeniu zeza zauważono, że botox również wygładza zmarszczki.

 

Zastosowanie:

-zmarszczki czołowe poprzeczne

-zmarszczki gładzizny czoła  i "lwia zmarszczka"

-"kurze łapki"(zmarszczki wokół oczu)

-boczne i środkowe uniesienie brwi

- nos króliczy "bunny lines"

-zmarszczki nad górną wargą (zwane również zmarszczkami palacza),

-zmarszczki na szyi,

-korekta "brukowanej brody"

-leczenie nadpotliwości (stopy, dłonie, pachy)

-leczenie bruksizmu

-botox pomaga również skorygować opadające kąciki ust


Wypełnianie kwasem hialuronowym

Wypełniacze są to substancje mające zdolność do wypełniania istniejących ubytków i uwypuklania konturu. Wprowadzane są za pomocą igieł lub kaniul, wstrzykuje się śródskórnie lub podskórnie, czasami pod mięsień aby odbudować utraconą objętość lub wygładzić zmarszczki i bruzdy powstające w wyniku postępujących procesów starzenia się twarzy. Dodatkowo pobudzają produkcję nowych włókien tkanki łącznej, zwiększając sprężystość skóry. Wypełniacze mają za zadanie "przeciwdziałać" siłom grawitacji, które wraz z utratą objętości i elastyczności tkanek nadają twarzy smutny i zmęczony wygląd.

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ciele człowieka. Jego najważniejszą funkcją jest wiązanie wody. Jest on składnikiem płynów ustrojowych oraz tkanki łącznej. Jest on również budulcem ścian naczyń krwionośnych. W ciągu doby rozpadowi ulega około 30 % kwasu hialuronowego obecnego w organizmie człowieka. Jego ubytek jest zastępowany nowymi cząsteczkami kwasu. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie zmniejsza się. Na szczęście obecna medycyna potrafi uzupełnić jego niedobory.

 

Kwias hialuronowy znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej jako zabieg anti-aging. Podczas zabiegu wstrzykuje się go w głąb naskórka wypełniając nim zmarszczki. Efekty takiego wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mogą utrzymywać się od 6 do 12 miesięcy.

Wskazania:

-bruzdy nosowo-wargowe

-bruzdy marionetki (pionowe bruzdy biegnace od kącików ust)

-zmarszczki palacza (zmarszczki wokół ust)

-dolina łez (cienie pod oczami)

-zmarszczki śmiechowe

-smutny wyraz twarzy (unoszenie kącików ust)

-zmarszczki poprzeczne czoła oraz "lwia zmarszczka"

-modelowanie ust (konturowanie, powiększanie, nawilżanie)

-wypełnianie okolicy "kości policzkowych", skroni, poprawa owalu twarzy – wolumetria twarzy

-korekcja kształtu nosa

 

Nici PDO (nici proste)- to wchłanialne nitki chirurgiczne wykonane z polidioksanonu (PDO) i Poly-L-Lactic Acid (PLLA)- substancji wykazujących pełną zgodność tkankową i całkowicie absorbowanych przez skórę.  Celem zabiegu jest mechaniczne uniesienie tkanek na niciach oraz stymulacja produkcji własnego kolagenu w skórze (białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry). W ciągu kolejnych tygodni po zabiegu , rozpoczyna się proces regeneracji skóry i stopniowej rewitalizacji, zostaje pobudzona synteza włókien kolagenowych, a ich ilość wyraźnie się zwiększa. W ciągu dwóch miesięcy po zabiegu następuje wyraźne ujędrnienie i zwiększenie gęstości skóry, staje się wyraźnie młodsza, bardziej jędrna i zwarta. Poprawie ulega także jej koloryt. Efekt rewitalizacji utrzymuje się od kilku do kilkunastu tygodni w zależności od zastosowanych nici. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny- białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Po wykonaniu zabiegu rozpoczyna się stopniowy proces poprawy jakości skóry, którego efekty utrzymują się nawet do kilku lat. Zabieg jest jednym z wielu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, którego celem jest zmniejszenie lub opóźnienie zewnetrznych cech starzenia się. W efekcie końcowym odmłodzamy skóre: wypełnianie zmarszczek, ściągnięcie porów, rozjaśnienie skóry, delikatny lifting skóry, poprawa gęstości skóry. Używając nici tworzymy wzmacniający stelaż dla zwiotczałych tkanek. 

 

Wskazania:

*twarz

-pionowe i poziome zmarszczki na czole (lifting czoła) 

-wiotka powieka dolna

-unoszenie łuku brwiowego

-wyraźne bruzdy nosowo-wargowe

-bruzdy policzkowe

-opadający obszar pod żuchwą

-zmarszczki na policzkach

-podnoszenie kącików ust/oczu 

 

*na ciele:

-znarszczki na szyi i dekolcie

-wiotkość skóry

-rozstępy skóry na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach

 

PRX-T33 biorewitalizacja skóry bez użycia igieł (kwas TCA 33%, H2O2,  5% kwas kojowy)

PRX-T33® jest wyrobem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE klasy I. Powstał on z połączenia 33% TCA (kwasu trójchlorooctowego), 5% kwasu kojowego oraz H2O2(nadtlenku wodoru).
PRX-T33® to nowa metoda biorewitalizacji skóry bez użycia igieł, która została stworzona we Włoszech przez dr Rossanę Castellana i objęta patentem światowym po 10 letnich klinicznych badaniach doświadczalnych.
Zabiegi przy użyciu PRX-T33®  są bezbolesne, krótkie, dla każdego pacjenta, bezpieczne nawet w lecie. Bez uszkodzenia skóry, stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów a także ma działanie rozjaśniające. Jest to dobry wybór dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z medycyną estetyczną.

 

Wskazania do zabiegu z użyciem Prx-T33:

-starzenie: rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów dłoni oraz innych okolic ciała;

-blizny atroficzne zanikowe;

-rozstępy

-melasma i przebarwienia skórne – wspomaga leczenie

-defekty skóry powstałe w wyniku fotostarzenia: gruba skóra, żółtawa, pomarszczona, przesuszona, wiotka

-z mikronakłuwaniem daje bardzo dobre efekty w korekcji głębokich, trudnych do korekcji zmarszczek

 

 ZALETY PRX-T33®

• absolutne bezpieczeństwo stosowania

• można stosować przez cały rok, również w lecie

• wszechstronność stosowania w wielu defektach estetycznych

• duże zadowolenie pacjentów, którzy zgłaszają się na kolejne zabiegi

• nie wywołuje ani bólu, ani pieczenia jeśli jest stosowany na nienaruszoną skórę

• daje znakomite efekty jako samodzielny zabieg

• w połączeniu z innymi metodami działa jako "primer" zwiększając efektywność wszystkich innych zabiegów gabinetowych wykonywanych w tej samej sesji.

 

DLA KOGO DEDYKOWANY JEST ZABIEG PRX-T33

 PRX-T33® jest zabiegiem przeznaczonym dla obu płci, w każdym wieku, o wszystkich porach roku.

 

5-12 lat
blizny (ospa wietrzna, liszajec)

12-25 lat
zastępuje oczyszczanie twarzy (wygładza     

skórę i ułatwia redukcję zaskórników)

25-35 lat
melasma
rozstępy

35-45 lat
biorewitalizacja twarzy
biorewitaliazcja ciała
profilaktyka procesu starzenia się skóry
zwiotczenie skóry biustu


45 lat
korekcja zwiotczałej skóry
poprawa jędrności skóry dekoltu i biustu

 

  PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU Z PRX-T33®

• podrażniona lub skłonna do podrażnień skóra,

• łojotokowe zapalenie skóry,

• alergia na kwas kojowy,

• alergia na lateks,

• ciąża oraz okres karmienia piersią,

• wypryski skórne,

• opryszczka.


Dwa sekrety młodego wyglądu w zabiegach BIO NUTRI LIFT:

Chcesz, aby twoja skóra odzyskała dawną jędrność i urodę? A może myślisz o profilaktyce, utrzymującej jej młody wygląd jak najdłużej? Pojawiło się rewolucyjne rozwiązanie, które ci w tym pomoże. To HYDRA BOOSTER, pierwszy taki uniwersalny zabieg na rynku. Łączy on: głęboko nawilżające od wewnątrz działanie kwasu hialuronowego z odżywczą mocą 59 składników rewitalizujących skórę. 

Już 3 zabiegi HYDRA BOOSTER w odstępie 4 tygodni wygładzą zmarszczki, zmniejszą pory, głęboko nawilżą, ujędrnią i rozjaśnią twoją skórę. 

 

Chcesz w bezpieczny sposób zredukować drobne, powierzchowne zmarszczki i spowolnić pojawianie się oznak upływającego czasu? Pragniesz przywrócić twarzy jej prawdziwy charakter, zachowując to, co stanowi o osobowości, a usuwając to, co przekłamuje wyrażane emocje? Skorzystaj z rewolucyjnego, nowatorskiego zabiegu LIFT BOOSTER, który w bezpieczny sposób i przy naturalnym efekcie pomoże ci zachować kontrolę nad własnym wyglądem. To rozwiązanie. Które łączy liftingujące, modelujące i odżywiające działanie 3 form kwasu hialuronowego. Zabieg LIFT BOOSTER wygładzi drobne, powierzchowne zmarszczki, zmniejszy pory, głęboko nawilży, rozjaśni, ujędrni i nada miękkości skórze. Zapewni również lifting twojej twarzy.