Protetyka

Protetyka to dziedzina wiedzy, zajmująca się uzupełnianiem ubytków tkankowych, narządowych lub czynnościowych przy pomocy sztucznego materiału zastępczego (protezy).

 

Człowiek traci zęby z różnych przyczyn. Mogą to być choroby, wypadki czy też inne zdarzenia, na które nie raz nie mamy wpływu. Brak uzębienia nie tylko może przeszkadzać na co dzień ze względów estetycznych, ale też znacznie utrudniać jedzenie. Zazwyczaj nie zdajemy sobie z tego sprawy, że ubytek nawet jednego zęba potrafi zmienić rozkład nacisku w szczęce. Wbrew pozorom nieprawidłowe żucie pokarmu ma wpływ nie tylko na pozostałe zęby i zdrowie jamy ustnej, ale też kondycję całego organizmu człowieka. Pokarm jest przez zaistniałą sytuację niedokładnie rozdrabniany, a to z kolei powoduje kłopoty z trawieniem. Co więcej zęby tworzą lity układ w szczęce i brak chociażby jednego z nich oddziałuje na zdrowie reszty. Z czasem zaczynają się one przesuwać, krzywić lub naciskać na siebie. Pozostawianie więc wolnego miejsca na dziąśle nie jest dobrym pomysłem. Najlepszym wyjściem w przypadku utraty zębów jest umieszczenie w zastępstwie za nie protez, które pozwolą na nowo cieszyć się szerokim uśmiechem oraz nie doprowadzą do wtórnych schorzeń czy odczuwania dyskomfortu. Nacisk na zęby znów zostanie równomiernie rozłożony, a stawy w żuchwie, które odpowiadają za żucie, odciążone. Zęby pozostaną więc na swojej pozycji, a co za tym idzie, będziemy mogli cieszyć się równymi, prostymi zębami.

 

Dzięki nowoczesnym protezom zębowym uzupełniane są pojedyncze zęby lub całe szczęki. Stosujemy kilka rodzajów protez, w zależności, która z nich będzie najbardziej odpowiadała potrzebom pacjenta oraz stanowiła najlepsze zastępstwo naturalnych zębów. Nowoczesna protetyka w Rzeszowie jest naszą specjalnością, więc gwarantujemy profesjonalne wykonywanie protez. Poprawiamy jakość życia, jedzenia i eliminujemy przykre dolegliwości związane z brakiem zębów. Po dokładnym wywiadzie z pacjentem doradzamy, która proteza będzie dla niego najkorzystniejsza. Nie dbamy bowiem wyłącznie o kwestie dopasowania uzupełnienia, ale też troszczymy się o wygodę pacjenta oraz jego dobre samopoczucie po założeniu protezy.

 

Zarówno nasze protezy, mosty, jak i korony montowane są tak, aby pacjent nawet nie odczuwał ich obecności w jamie ustnej, a poczuł znaczną różnicę w codziennym funkcjonowaniu. Uzupełnienie stałe umieszczane jest na posiadanych zębach i przytwierdzane za pomocą specjalnych cementów. Dzięki temu wygląda ono bardzo naturalnie i nie przesuwa się czy porusza podczas jedzenia. Uzupełnienie ruchome natomiast można w każdej chwili wyjąć i dopasować idealnie sztuczne zęby do kształtu, wielkości i koloru naturalnych. Pacjent sam wybiera, które zastosowanie preferuje, ale oczywiście służymy w tym celu poradą oraz staramy się zasugerować mu indywidualne rozwiązanie dla jego przypadku. Taka współpraca przy tworzeniu protezy pozwala na pełne zadowolenie z niej nabywcy oraz otrzymanie przez nas satysfakcji z wykonanej pracy.