Wybielanie zębów

Wybielanie zębów stosuje się za pomocą żelu z nadtlenkiem wodoru oraz lampy LED. Żel nakładany jest na zęby a następnie poddawany działaniu niebieskich promieni przez 15 minut. Proces ten powtarza się 3 razy podczas jednej wizyty. Specjalna formuła preparatu powoduje błyskawiczne utlenienie przebarwień powstałych w ciągu kilku lat. W efekcie dochodzi do rozjaśnienia zębów.  Zabieg ten polecany jest szczególnie osobom palącym papierosy oraz pijącym dużo kawy, herbaty, wina i napojów gazowanych.

Po zabiegu zalecana jest tzw. ‘biała dieta’ Należy unikać napojów i pokarmów mogących powodować przebarwienia, takich jak kawa, herbata, napoje typu coca- cola czy czerwone wino. Szkliwo zębów jest wtedy częściowo odwodnione i szczególnie narażone na ponowne wchłonięcie barwników.  Jedyną możliwą dolegliwością jaka może wystąpić  jest nadwrażliwośc zębów, która zwykle ustepuje po 24 godzinach.

Należy pamiętać, iż przed zabiegiem wybielania usuwamy nagromadzony wcześniej kamień oraz złogi nazębne (scaling i piaskowanie zębów)!                   

 

Nasze prace